RadarSuper
Kramer's energy gel

Annonce

Rema 1000 · Kosttilskud · Cola Flavour With Caffeine

Kramer's energy gel

10,00 kr.250,00 kr./kg

Størrelse: 40 g

Arbejdstid: 2,1 min

Annonce

Kramer's energy gel koster 10,00 kr. (250,00 kr./kg) hos Rema 1000, prisen er registreret den 4. oktober 2026.

Varen forhandles af Rema 1000 i Danmark.

Se varen hos Rema 1000

Ingredienser og allergener

Ingredienser

Vand, maltodextrin, fruktose, dextrose, naturlig aroma, surhedsregulerende middel (citronsyre), fortykningsmiddel (xanthangummi), havsalt, koffein, konserveringsmiddel (kaliumsorbat).

Næringsindhold

Næringsindhold pr. 100 g
Næringsindholdpr. 100 g
Energi931 kJ / 222 kcal
Fedt—
heraf mættede fedtsyrer—
Kulhydrat55 g
heraf sukkerarter31 g
Kostfibre—
Protein—
Salt0,2 g

Oplysningerne kommer fra Rema 1000 og kan afvige fra den aktuelle emballage. Læs altid etiketten på den vare, du køber.

Om denne vare

En energigel i colasmag med koffein, pakket i en praktisk portion på 40 g. Den er baseret på vand, maltodextrin, fruktose og dextrose, hvilket giver en blanding af hurtige og lidt langsommere kulhydrater. Derudover indeholder den naturlig aroma, citronsyre, xanthangummi, havsalt, koffein og kaliumsorbat som konserveringsmiddel.

Næringsindholdet pr. 100 g viser 222 kcal, 55 g kulhydrater, hvoraf 31 g er sukkerarter, og 0,15 g salt. Koffeinen er tilsat for at give et ekstra spark undervejs.

Gelen er beregnet til at indtage under fysisk aktivitet, hvor der er behov for hurtig energi. Den kan bruges før eller under løb, cykling eller anden udholdenhedstræning. Den lille størrelse gør den nem at have med i lommen eller på cyklen.

Opbevares tørt og ved stuetemperatur. Indholdet er 40 g, svarende til én portion. Koffeinindholdet fremgår ikke af de givne data, men vær opmærksom på, at produktet indeholder koffein.

Kiloprisen — samme som Electro Boost fra samme serie

40 gram til 10,00 kr. giver 250,00 kr. pr. kilo. Det er nøjagtig samme kilopris som Kramer's Electro Boost i berry-smag, hvor 80 gram koster 20,00 kr. — også 250 kr. pr. kilo. De to produkter fra samme serie er altså prissat helt ens pr. gram, uanset at posestørrelserne er forskellige.

Sukker- og koffeinindholdet

Pr. 100 gram indeholder produktet 31 gram sukkerarter og 222 kcal — markant mere energitæt end seriens Electro Boost-variant på blot 16 kcal pr. 100 gram. Sukkeret kommer fra fruktose og dextrose, mens produktet også indeholder koffein, som navnet "With Caffeine" angiver.

Der er ingen specifik aldersgrænse angivet i produktdata for denne vare, men koffeinindholdet er værd at kende, især ved samtidig indtagelse af andre koffeinholdige produkter.

Hvad adskiller Energy Gel fra Electro Boost

Electro Boost er sødet med sucralose og indeholder kun 16 kcal pr. 100 gram, mens denne Energy Gel er bygget op om egentlige kulhydrater — maltodextrin, fruktose og dextrose — og lander på 222 kcal pr. 100 gram. De to produkter fra samme Kramer's-serie er altså formuleret til forskellige formål, selvom de koster det samme pr. kilo.

Detaljer om varen

Mærke
Cola Flavour With Caffeine
Størrelse
40 g
Stregkode (EAN)
5703161570041

Prishistorik

Prisudviklingen, som vi registrerer hos Rema 1000. Det er vores egen daglige registrering, ikke kædens officielle prisliste.

10,00 kr.10,00 kr.10,01 kr.10,00 kr.13. aug.2. sep.19. sep.4. okt.
Registreret prisRadarSupers egen serie, opdateret dagligt.
Prishistorik
DatoPris
2026-08-1310,00 kr.
2026-09-0210,00 kr.
2026-09-1910,00 kr.
2026-10-0410,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvornår bruger man en energigel?

    Den bruges typisk under fysisk aktivitet, hvor der er brug for hurtig energi, for eksempel under løb eller cykling.

  • Hvor meget koffein indeholder gelen?

    Det fremgår ikke af de tilgængelige data, men produktet indeholder koffein.

  • Hvordan opbevares gelen?

    Den opbevares tørt og ved stuetemperatur.

  • Hvad koster Kramer's energy gel hos Rema 1000?

    Kramer's energy gel koster 10,00 kr. (250,00 kr./kg) ifølge Rema 1000s egen hjemmeside, registreret den 4. oktober 2026. Prisen i din lokale butik kan afvige.

  • Er Kramer's energy gel på tilbud hos Rema 1000?

    Ved vores seneste registrering var Kramer's energy gel ikke markeret som tilbud hos Rema 1000. Se prishistorikken for at vurdere, om prisen lige nu er høj eller lav.

  • Hvilken størrelse har Kramer's energy gel?

    Kramer's energy gel sælges i 40 g, svarende til 250,00 kr./kg.

  • Hvor kan man købe Kramer's energy gel?

    Kramer's energy gel forhandles af Rema 1000 i Danmark. RadarSuper følger prisen og viser hele historikken med dato – det gør kædens egen side ikke.

Samme vare i andre kæder

Lige nu er Rema 1000 den eneste danske kæde, vi følger med varepriser, så vi kan endnu ikke sammenligne denne pris på tværs af kæder. Flere kæder er på vej – og når den samme vare findes hos en anden kæde, kan du se priserne her, side om side.

Annonce

Lignende varer

145,00 kr.300 g

483,33 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg

20,00 kr.80 g

250,00 kr./kg

10,00 kr.40 g

250,00 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg