RadarSuper
Kramer's electro boost

Annonce

Rema 1000 · Kosttilskud · Berry Flavour

Kramer's electro boost

20,00 kr.250,00 kr./kg

Størrelse: 80 g

Arbejdstid: 4,3 min

Annonce

Kramer's electro boost koster 20,00 kr. (250,00 kr./kg) hos Rema 1000, prisen er registreret den 4. oktober 2026.

Varen forhandles af Rema 1000 i Danmark.

Se varen hos Rema 1000

Ingredienser og allergener

Ingredienser

Syre (citronsyre), natriumhydrogencarbonat, kostfiber (inulin), fyldemiddel (sorbitol), kaliumchlorid, aromaer, magnesiumcarbonat, rødbedejuicepulver, sødestof (sucralose).

Næringsindhold

Næringsindhold pr. 100 g
Næringsindholdpr. 100 g
Energi66 kJ / 16 kcal
Fedt—
heraf mættede fedtsyrer—
Kulhydrat1,3 g
heraf sukkerarter—
Kostfibre1,1 g
Protein—
Salt1 g

Oplysningerne kommer fra Rema 1000 og kan afvige fra den aktuelle emballage. Læs altid etiketten på den vare, du køber.

Om denne vare

Kramer's Electro Boost er et pulver, der røres op i vand og giver en drik med bærsmag. Ifølge ingredienslisten indeholder den citronsyre, natriumhydrogencarbonat, inulin, sorbitol, kaliumchlorid, magnesiumcarbonat, rødbedejuicepulver og sødestoffet sucralose. Næringsindholdet pr. 100 g ligger på 16 kcal, 1,3 g kulhydrater, 1,1 g fiber og 1,0 g salt.

Pulveret blandes med vand, til det er opløst, og drikkes som en let og frugtagtig drik. Bærsmagen og den let syrlige profil gør den velegnet, når man vil have noget andet end almindeligt vand, for eksempel efter motion eller i løbet af dagen.

Med 80 g i pakken er der til flere portioner, alt efter hvor stærk man blander den. Opbevares tørt og ikke for varmt, og låget skal slutte tæt, så pulveret ikke klumper. Rør ud i koldt vand for den friskeste smag.

Kiloprisen — og hvorfor den er identisk med Kramer's Energy Gel

80 gram til 20,00 kr. giver 250,00 kr. pr. kilo. Det er nøjagtig samme kilopris som Kramer's Energy Gel i cola-smag fra samme serie, hvor 40 gram koster 10,00 kr. — også 250 kr. pr. kilo. Rema har med andre ord prissat de to varianter helt ens pr. gram, selvom den ene pose er dobbelt så stor som den anden. Det betyder, at valget mellem de to reelt handler om pakkestørrelse og smag, ikke om pris pr. gram.

Hvad indeholder pulveret

Ingredienslisten er bygget op om citronsyre og natriumhydrogencarbonat, som sammen skaber en brusende reaktion, når pulveret opløses i vand. Dertil kommer kostfiberen inulin, fyldemidlet sorbitol, mineralsaltene kaliumchlorid og magnesiumcarbonat, aromaer, rødbedejuicepulver (til farve) og sødestoffet sucralose.

Det er altså et pulver uden tilsat sukker, hvor sødmen udelukkende kommer fra sucralose, og hvor de tre mineralsalte — kalium, magnesium og natrium — udgør en stor del af den funktionelle sammensætning.

Næringsindholdet i tal

Pr. 100 gram pulver: 66 kJ/16 kcal, under 0,5 gram fedt, 1,3 gram kulhydrat (heraf under 0,5 gram sukkerarter), 1,1 gram kostfibre, under 0,5 gram protein og 1,0 gram salt. Det lave kalorieindhold afspejler, at pulveret hverken er sukker- eller fedtbaseret, men primært består af syre, mineralsalte og fyldemidler. Saltindholdet er værd at kende, hvis man indtager en fuld portion ad gangen.

Detaljer om varen

Mærke
Berry Flavour
Størrelse
80 g
Stregkode (EAN)
5703161570003

Prishistorik

Prisudviklingen, som vi registrerer hos Rema 1000. Det er vores egen daglige registrering, ikke kædens officielle prisliste.

20,00 kr.20,00 kr.20,01 kr.20,00 kr.13. aug.2. sep.19. sep.4. okt.
Registreret prisRadarSupers egen serie, opdateret dagligt.
Prishistorik
DatoPris
2026-08-1320,00 kr.
2026-09-0220,00 kr.
2026-09-1920,00 kr.
2026-10-0420,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan bruger jeg Kramer's Electro Boost?

    Pulveret røres ud i vand, til det er opløst, og drikkes. Mængden kan tilpasses, så smagen bliver så stærk eller mild, som du vil have den.

  • Hvad indeholder Kramer's Electro Boost?

    Ifølge ingredienslisten indeholder den citronsyre, natriumhydrogencarbonat, inulin, sorbitol, kaliumchlorid, aromaer, magnesiumcarbonat, rødbedejuicepulver og sucralose.

  • Hvor mange kalorier er der i Kramer's Electro Boost?

    Der er 16 kcal pr. 100 g ifølge næringsindholdet. Den faktiske mængde pr. portion afhænger af, hvor meget pulver du bruger.

  • Hvad koster Kramer's electro boost hos Rema 1000?

    Kramer's electro boost koster 20,00 kr. (250,00 kr./kg) ifølge Rema 1000s egen hjemmeside, registreret den 4. oktober 2026. Prisen i din lokale butik kan afvige.

  • Er Kramer's electro boost på tilbud hos Rema 1000?

    Ved vores seneste registrering var Kramer's electro boost ikke markeret som tilbud hos Rema 1000. Se prishistorikken for at vurdere, om prisen lige nu er høj eller lav.

  • Hvilken størrelse har Kramer's electro boost?

    Kramer's electro boost sælges i 80 g, svarende til 250,00 kr./kg.

  • Hvor kan man købe Kramer's electro boost?

    Kramer's electro boost forhandles af Rema 1000 i Danmark. RadarSuper følger prisen og viser hele historikken med dato – det gør kædens egen side ikke.

Samme vare i andre kæder

Lige nu er Rema 1000 den eneste danske kæde, vi følger med varepriser, så vi kan endnu ikke sammenligne denne pris på tværs af kæder. Flere kæder er på vej – og når den samme vare findes hos en anden kæde, kan du se priserne her, side om side.

Annonce

Lignende varer

145,00 kr.300 g

483,33 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg

10,00 kr.40 g

250,00 kr./kg

10,00 kr.40 g

250,00 kr./kg

149,00 kr.400 g

372,50 kr./kg